Committees

SCIENTIFIC COMMITTEE
Adam Radomsky Keith Dobson
Antonella Montano Mehmet Zihni Sungur
Arthur Freeman Nikolaos Kazantzis
Claudia Herbert Philip Tata
Costas Papageorgiou Robert Leahy
Douglas Turkington Rod Holland
Edward Craighead Stephan Hofmann
Fügen Neziroğlu


LOCAL ORGANIZING COMMITTEE
Alper Hasanoğlu Mustafa Yıldız
Aytül Karabekiroğlu Mükerrem Güven
Berk Murat Ergin Naz Midilli
Burhanettin Kaya Nur Kavuncu
Defne Eraslan Ömer Şenormancı
Erhan Ertekin Ramazan Konkan
Fulya Maner Selcuk  Aslan
Füsun Çuhadaroğlu Şükrü  Uğuz
Gülay Özdemir Tamer Aker
Gülçin Şenyuva Yasin Bez
Hakan Türkçapar Yusuf  Sivrioğlu
Melek Dağlar Zülfiye Kaya


INTERNATIONAL ADVISORY BOARD
Agnieszka Popiel, Poland Lucio Sibilia, Italy
Andreas Veith, Germany Maie  Kreegipuu, Estonia
Andrew Giffney, Ireland Maria do Céu Salvado, Portugal
Anna-Maija Kokko, Finland Marina Carvalho, Portugal
Antonio Pinto, Italy Mervin Smucker, USA
Beverly Whipple, USA Micheal Bruch, UK
Chiara Simonelli, Italy Mick Power – UK
Chris Brewin, UK Miquel A. Fullana, Spain
Christine Padesky, USA Nada Anic, Croatia
Christine Favre, Switzerland Olivera Zikic, Serbia & Montenegro
Christine Nezu, USA Paul Rîjnders, Netherlands
Claudia Bregmar – Argentina Paulo Knapp – Brasil
Daniel David, Romania Pedro Nobre, Portugal
David Veale, UK Peter Vassilev, Bulgaria
Dinesh Bhugra, UK Peter Altherr, Germany
Donna M. Sudak, USA Radu Teodorescu, Romania
Dora Perczel, Hungary Raymond Novaco, USA
Fabrizio Didonna, Italy Sara Nasserzadeh – USA
Francesco Aquilar, Italy Sharon Freeman, USA
François Heim, France Sofi Marom, Israel
Gail Steketee, USA Soili Kajaste, Finland
Gillian Haddock, UK Stefania Borgo, Italy
Gregoris Simos, Greece Sylvia Buet, Ireland
Gunilla Westling, Sweden Tammie Ronen, Israel
Hector Fernandez Alvarez , Argentina Tania Borda, Argentina
Helen Macdonald, UK Tanja Atanasova, Republic of Macedonia
Henrik Tinglef, Denmark Tero Timonen, Finland
Igor Krnetic, Bosnia & Herzegovina Thomas Heidenreich, Germany
Isaac Marks, UK Thomas Dowd, USA
Jan Callens, Belgium Thomas Kalpakoglou, Greece
Ján Prasko, Czech Republic Torkil Berge, Norway
Kelly Koerner, USA Toshiaki Furukawa – Japan
Kevan Wylie, UK Tullio Scrimali, Italy
Kirsti  Akkermann, Estonia Ulf Malm, Sweden
Lars – Gösta Dahlöf – Sweden Vera Jovanovska, Republic of Macedonia
Lata McGinn, USA Wong Chee-Wing, China
Liz Johles – Sweden Xavier Amador, USA
Lucio Bizzini, Switzerland  

* listed by alphabetical order



Our web page has been visited 5072 times.